Sykväll 28 januari

Längtar du efter en egen kreativ stund? Kom och var med om en skaparstund tillsammans med andra. Proffs eller nybörjare – alla är välkomna!

Gillar du att sy eller på annat sätt vara kreativa tillsammans med andra? Du kanske vet fler som gör det? Ta med vänner och bekanta för att sy eller på annat sätt vara kreativa tillsammans. Var och en tar med allt material han/hon behöver. Kvällen startar klockan 18:00. Du som vill köper ditt fika/din kvällsmat i Babettes kafferi. Har du ett tystare projekt får du gärna börja skapa direkt, det som låter lite mer som symaskiner och så använder vi först från kl 19:00. För den som vill bjuds det klockan 20:00 till en stilla aftonbön i kyrksalen.

Frågor eller funderingar: hör av dig till Frida Blomberg

Frida Blomberg

Kontaktperson:
Frida Blomberg
0722-50 88 04
frida.blomberg@baptistkyrkanlinkoping.se